czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 21 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1909

Policjant czujny po służbie

W czasie wolnym od służby policjant z Bielska-Białej zatrzymał 26-letniego włamywacza, który wybił szybę w oknie budynku przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach i usiłował skraść wartościowe rzeczy. Zanim rabuś zdążył przedostać się do środka został ujęty przez czujnego funkcjonariusza. Za włamanie sprawcy grozi teraz do 10 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło tuż po 3.00 w nocy. Huk tłuczonego szkła postawił na nogi śpiącego policjanta, który natychmiast zareagował. Dzięki jego szybkiej reakcji włamywacz został zatrzymany i przekazany w ręce patrolu z Czechowic-Dziedzic. Rabuś spowodował szkody w wysokości 2.000 złotych.

Przewieziono go do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszał zarzuty. Za włamanie i usiłowanie kradzieży cudzego mienia może mu grozić nawet do 10 lat więzienia. O jego losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

aka / czecho.pl, źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.