Wiadomości

  • 28 lutego 2014
  • wyświetleń: 4378

Gość z Brazylii w Zabrzegu

Enter Your Future - Krok do przyszłości to projekt , w ramach którego Zespół Szkół im. ks. J. Londzina w Zabrzegu gościł w pierwszych tygodniach lutego wolontariusza z Brazylii - Marco Cavichiolo.

Marco, który mieszka na południu Brazylii w dużym mieście Curitiba, w stanie Parana i jest studentem inżynierii, przez cały tydzień prowadził bardzo ciekawe warsztaty kulturowe dla naszej młodzieży. Uczniowie poprzez takie spotkania mogli lepiej poznać problemy społeczne oraz życie codzienne w Brazylii.

Gość z Brazylii w Zabrzegu · fot. Zespół Szkół w Zabrzegu


Dzięki projektowi gimnazjaliści z zapałem uczyli się najważniejszych zwrotów w języku portugalskim: dziękuję, kocham Cię, dzień dobry. Rozwiązywali quizy na temat Brazylii, poznali narodowe instrumenty, uczyli się kroków brazylijskiej samby. Nie brakowało też warsztatów artystycznych, podczas których dzieci tworzyły plakaty, kolorowe maski karnawałowe, prezentowały przedstawienia i scenki w języku angielskim, zajęć kulinarnych - polskie przysmaki konkurowały z brazylijskimi, oraz wycieczek krajoznawczych - do Brennej i Żywca. Wszyscy wspaniale bawili się też na Balu Walentynkowym.

Dzięki projektowi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję potrenować język angielski w praktyce. Wspólna zabawa, rozmowy, wymiana poglądów z Marco były wspaniałą okazją do poszerzenia horyzontów, otwarcia się na świat oraz pogłębienia wiedzy naszej młodzieży.
Już teraz z niecierpliwością oczekujemy przyszłorocznej edycji.

Zespół Szkół w Zabrzegu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS w Zabrzegu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj