czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 marca 2014
  • 7 marca 2014
  • wyświetleń: 2062

Kultura a natura w MDK-u

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Kultura a natura, czyli człowiek wśród istnień żywych". W najbliższy piątek, 7 marca, prelegentem będzie prof. dr hab. Piotr Krasny, który wygłosi wykład pt. "Ludzie i zwierzęta. Obraz trudnych relacji w sztuce nowożytnej".

Reklama

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Przedmiotem zainteresowania prelegentów cyklu jest człowiek w relacji do natury, przyrody, innych niż on istnień żyjących na Ziemi.

Profesor Piotr Krasny - absolwent historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1994 uzyskał tytuł doktora, a w 2004 habilitował się. Od 2008 roku dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2011 roku otrzymał tytuł profesora belwederskiego. Interesuje się głównie dziejami sztuki nowożytnej na ziemiach polskich oraz sztuką środowiska lwowskiego w wiekach XVII, XVIII i XIX.

Za pracę naukową uhonorowany został Nagrodą Pre­zesa Rady Ministrów za Wyróżniającą się Rozprawę Doktorską (1995), Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2004), a także Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca za publikację Architektura cerkiewna na ziemiach ruskich Rzeczypospolitej 1594-1914 (maj 2004).

Ważniejsze publikacje książkowe: "Visibilia signa ad pietatem excitantes. Teoria sztuki sakralnej pisarzy kościelnych epoki nowożytnej","Fabrica Ecclesiae Ruthenorum. Dzieje cerkwi w Szczebrzeszynie i jej rozbudowy w latach 1777-1789 w świetle kroniki ks. Jana Karola Lipowieckiego".Artykuły: "Renesansowy kościół w Dobromilu i jego związki z architekturą mazowiecką" oraz "Przyczynek do biografii Jana de Witte."

Wstęp wolny.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj