czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 21 marca 2014
  • wyświetleń: 1370

Nasza gmina w ekologicznej akcji

Do akcji "Listy dla Ziemi 2014" - jednej z największych inicjatyw ekologicznych w Polsce - przystąpiło 350 gmin. W gronie uczestników znalazły się również Czechowice-Dziedzice. Akcja, której organizatorem jest Fundacja Ekologiczna Arka, ma charakter edukacyjny. Towarzyszyć jej będą liczne eventy w całej Polsce, a także konkurs na najbardziej poruszający list.

Reklama

W akcji pilotażowej "Listów dla Ziemi" wzięło udział 350 gmin, około 4000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy dzieci i młodzieży. Gminy, które wypełniły formularz zgłoszeniowy, otrzymają specjalny papier z makulatury do pisania listów oraz materiały edukacyjne. Dzięki zaangażowaniu placówek oraz urzędów miast i gmin z całej Polski, tematy dotyczące problemu palenia śmieci w piecach i niskiej emisji mają możliwość dotarcia do znacznie większej liczby osób.

Finał akcji odbędzie się już w kwietniu. To właśnie wtedy dzieci w całej Polsce napiszą w swoich placówkach listy, w których będą namawiały dorosłych do proekologicznych działań. W całorocznym programie przewidziane są różne warsztaty, happeningi czy konkursy. Częścią tegorocznej akcji są również takie wydarzenia jak Dzień Czystego Powietrza, trasa Ośmiokąta edukacyjnego czy Dzień Ziemi.

---

"Listy dla Ziemi" to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska.

Kampanię Listy dla Ziemi dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.