czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 marca 2014
  • wyświetleń: 2579

Święto patrona szkoły i ulicy

21 marca obchodzono Święto Patrona Szkoły i Ulicy Ignacego Łukasiewicza. Pomysłodawcami i organizatorami akcji byli uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach oraz Zarząd Osiedla Tomaszówka.

Reklama

------

Idea wspólnego świętowania zrodziła się już w ubiegłym roku, wtedy to grupa uczniów realizujących projekt edukacyjny "Patroni ulic naszego miasta" przeprowadziła ankiety wśród mieszkańców, rozdawała ulotki informacyjne i zachęcała do wywieszenia w oknach papierowych lamp upamiętniających dokonania Ignacego Łukasiewicza. Inicjatywa młodzieży spodobała się dorosłym, dlatego w tym roku poszerzono akcję. Zaproszono mieszkańców do udziału w szkolnych uroczystościach i ponownie rozdano symboliczne lampy naftowe służące dekoracji okien oraz ulotki. Wyniki tegorocznej ankiety na temat dokonań patrona ulicy były zaskakująco dobre.

Święto Patrona Szkoły i Ulicy Ignacego Łukasiewicza · fot. Małgorzata Brosz


W piątkowy poranek cała ulica I. Łukasiewicza "migotała" lampami naftowymi. Pojawiły się one w oknach szkoły, sklepów, komisariatu Policji, w piekarni, noclegowni i w domach prywatnych. Natomiast uczniowie gimnazjum prezentowali w tym dniu efekty projektów edukacyjnych realizowanych w bieżącym roku szkolnym, a także przedstawili swoich rówieśników z innych szkół w Polsce, które również noszą imię I. Łukasiewicza oraz sposób, w jaki upamiętniają dzień urodzin patrona. Odbył się także konkurs wiedzy o tym wybitnym Polaku, a specjalne podziękowanie za owocną współpracę od p. dyrektor Katarzyny Kieloch otrzymał przewodniczący Zarządu Osiedla Tomaszówka p. Janusz Uszok. Nie zabrakło również występów artystycznych oraz prezentacji i filmów o szkole z przymrużeniem oka. Zakończeniem imprezy było przygotowanie plakatów "Na ławeczce z panem Łukasiewiczem".

Święto Patrona Szkoły i Ulicy jest doskonałą okazją do lepszego poznania się młodzieży z mieszkańcami ulicy, którą codziennie przemierzają. W czasach, kiedy wirtualne utrzymywanie znajomości zaczyna zastępować bezpośredni kontakt z człowiekiem - w tym przypadku sąsiadem - tego typu akcje integracyjne odgrywają duże znaczenie.

Małgorzata Brosz

źródło: Gimnazjum nr 3

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.