czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2014
  • 29 marca 2014
  • wyświetleń: 4603

Wizja nowej biblioteki się oddala

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Gmina Czechowice-Dziedzice nie otrzymała środków finansowych z ministerialnego programu "Rozwój infrastruktury kultury" na 2014 rok. Urzędnicy ubiegali się o środki na budowę nowej biblioteki.

Reklama

Urzędnicy liczyli, że Ministerstwo Kultury wesprze finansowo pomysł budowy nowego gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej. Niestety w liście rankingowej instytucji, które dofinansuje ministerstwo, zabrakło placówki z Czechowic-Dziedzic.

- Szczęście na razie nam nie dopisuje, ale nie tracę nadziei. To, że jesteśmy w miejscu pod kreską, gdzie nie ma dofinansowania, nie znaczy, że rezygnujemy - informuje gospodarz gminy Marian Błachut.

biblioteka
Koncepcja nowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej · fot. materiały konkursowe


Budowa nowej siedziby miejskiej biblioteki to koszt rzędu 8 - 10 mln złotych. Burmistrz Marian Błachut nie ukrywa, że perspektywie najbliższych lat gmina nie jest w stanie wybudować obiektu z własnych środków.

- Zrealizowanie tej inwestycji wyłącznie w oparciu o środki własne jest nierealne. Musimy zakończyć ważne inwestycje strategiczne żeby ewentualnie w przyszłości myśleć o zrealizowaniu tego zadania ze środków własnych. Do tego czasu będziemy walczyć o dofinansowanie - kończy burmistrz Czechowic-Dziedzic.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj