czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2014
  • 6 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 9180

Nowości na stacji w Czechowicach

Nowe perony, przejścia podziemne dla pieszych, sieć trakcyjna, tory i nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Ponadto windy i pochylnie dla niepełnosprawnych - takie zmiany szykują się na stacjach w Czechowicach-Dziedzicach, Zebrzydowicach i Zwardoniu.

Reklama

dworzec z lotu ptaka, czechowice
Modernizacja stacji w Czechowicach-Dziedzicach ma rozpocząć się w 2018 roku · fot. czecho.pl


Roboty zaplanowano na 2018 rok, wcześniej trzeba jednak przygotować dokumentacje przedprojektową, a ta obejmuje aż 13 etapów. Już sporządzono ocenę stanu istniejącej infrastruktury kolejowej oraz analizę środowiskową, marketingową i ekonomiczną. Opracowano warianty techniczne przedsięwzięcia i wybrano najkorzystniejszy z nich. Końcowym etapem prac będzie przygotowanie dokumentacji przetargowej na wybór wykonawcy, który sporządzi projekt budowlany i uzyska pozwolenie na budowę.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

mot / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.