Wiadomości

  • 30 kwietnia 2014
  • 1 maja 2014
  • wyświetleń: 1964

Policyjne kontrole podczas majówki

Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Od środy w całym kraju będzie więcej patroli na drogach. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Policja apeluje do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Już od środy na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli.

Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Do głównych przyczyn wypadków drogowych zalicza się: wymuszenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierną prędkość oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Policja apeluje do kierujących o rozwagę Jedźmy z wyobraźnią i prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.