Wiadomości

  • 5 maja 2014
  • wyświetleń: 1962

Grant dla Gimnazjum nr 1

Od trzech lat w Gimnazjum Publicznym Nr 1 realizowany jest projekt Arboretum Inspiruje.

Gimnazjum nr 1


Pomysł na "pszczelą" odsłonę projektu pt. "Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom" został wyróżniony na ogólnopolskim konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" i otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 8 tys. złotych. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant ufundowała Firma Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" S.A. Na ogólnopolski konkurs grantowy wpłynęło 307 wniosków o dofinansowanie działań związanych z pszczołami i pszczelą edukacją. Spośród nadesłanych prac jury wybrało 16, które otrzymały nagrody finansowe. Wśród nich znalazł się także projekt z czechowickiej jedynki.

"Z Kujawskim pomagamy pszczołom" to program realizowany od czterech lat przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A., a od trzech lat w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia. W ramach tegorocznej - IV. edycji programu zorganizowany został Konkurs Grantowy dla placówek edukacyjnych z całej Polski, które mogły otrzymać dofinansowanie nawet do 8 000 zł na działania na rzecz owadów pszczołowatych.

Jednym z głównych filarów kampanii "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" jest edukacja ekologiczna. Organizator wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia prowadzi działania na rzecz poszerzenia wiedzy o ochronie owadów pszczołowatych. W ramach programu organizowane są edukacyjne Akademie Przyjaciół Pszczół, konkurs grantowy, oraz drugi ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół 8.08.2014 roku, do którego przyłączą się m. in. ogrody botaniczne z całej Polski.

Efekty programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom":
- Blisko 55 000 dzieci wzięło udział w dwóch edycjach Akademii Przyjaciół Pszczół!
- Prawie 2 800 placówek z całej Polski zaangażowało się w Akademie Przyjaciół Pszczół w latach 2013-2014.
- Ponad 54 000 fanów na Facebooku!
- Już ponad 32 000 osób zadeklarowało poparcie Zasad Przyjaciół Pszczół!
- Ponad 300 wniosków grantowych spłynęło do Konkursu Grantowego organizowanego pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia w 2014 roku!

Wojciech Mik

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.