Wiadomości

  • 6 maja 2014
  • wyświetleń: 3535

Rozbój, włamanie i kradzieże

W ostatnich dniach na terenie gmin Czechowice-Dziedzic i Bestwina doszło do kilku kradzieży i jednego rozboju.

W piątek 2 maja nieznani sprawcy włamali się do budynku jednorodzinnego w Bestwinie. Złodzieje skradli biżuterię oraz pieniądze. Straty oszacowano na ok. 10 tys. zł.

- Apelujemy do państwa o ostrożność i wzmożoną czujność sąsiedzką. Zwracajmy uwagę na wszelkie nietypowe rzeczy. Naszą czujność powinny wzbudzić zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy, osoby budzące podejrzenie i przebywające w sąsiedztwie naszych lub pobliskich posesji. Zwracajmy uwagę na osoby wypytujące o to czy jest sąsiad oraz kiedy wróci. W ten sposób sprawcy mogą dokonywać rozpoznania przestępczego. Złodzieje wcześniej obserwują zwyczaje domowników, sprawdzają, kiedy wychodzą do pracy lub szkoły - przestrzega rzecznik prasowy KMP w Bielsku-Białej Elwira Jurasz.

Z kolei 1 maja policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali na ul. Barabasza dwóch mężczyzn w wieku 25 i 40 lat, którzy pobili 32-latka, a następnie skradli mu rower i cztery piwa. Zatrzymanym za dokonanie rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Kolejne trzy zdarzenia policyjne to kradzieże roweru, przęseł ogrodowych oraz kontenera na śmieci. Rower Kross o wartości 600 zł skradziono sprzed sklepu w Zabrzegu na ul. Stadionowej. Przęsła ogrodowe złodziej skradł z terenu cmentarza miejskiego przy ul. Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach (do kradzieży doszło 28 kwietnia). Z kolei kontener na śmieci o wartości 1000 zł złodzieje ukradli sprzed jednego ze sklepów przy ul. Legionów.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.