Wiadomości

  • 13 maja 2014
  • wyświetleń: 3250

Dzień Ziemi w Pałacu Kotulińskich

8 maja w ogrodzie przypałacowym odbyły się, zorganizowane wspólnie przez uczniów Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Pałac Kotulińskich, obchody Dnia Ziemi. Tematem przewodnim tegorocznego święta były pszczoły, a impreza została przygotowana w ramach projektu Arboretum Przyjazne Pszczołom.

Na "pszczeli" Dzień Ziemi przybyły dzieci z przedszkoli numer 7, 8 i 11. Każda z grup przygotowała pszczeli akcent stroju. Były więc czułki, żółte podkoszulki, opaski z pszczołami i baloniki z tymi sympatycznymi owadami. W rezultacie przypałacowy ogród zmienił się w prawdziwy ul. Małe pszczółki mogły wziąć udział w przygotowanych atrakcjach, takich, jak: gra planszowa, puzzle i domino, czy kwietna łąka.

Dzień Ziemi w Pałacu Kotulińskich - 08.05.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Dzięki pomocy Centrum Edukacji i Rozwoju w Czechowicach-Dziedzicach, które użyczyło chust do zabaw ruchowych, dzieci mogły brać udział w różnorodnych zabawach na świeżym powietrzu. Przedszkolaki pod okiem gimnazjalistek samodzielnie wykonywały model pszczoły.

W obchodach Dnia Ziemi udział wzięli: pani Dominika Zych, dyrektor Pałacu Kotulińskich, która odebrała z rąk uczniów petycję z prośbą, aby "Kotulińscy" włączyli się do pomagania pszczołom; dyrektor gimnazjum, pan Wojciech Mik, który otworzył imprezę oraz pani Aleksandra Rozmus reprezentująca Grupę Lotos - firmę, która wspiera projekt Arboretum. Miłym akcentem na zakończenie Dnia Ziemi były piosenki, które w ramach podziękowania odśpiewały przedszkolaki.

Gimnazjum Publiczne nr 1, ŁP

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.