Wiadomości

  • 21 maja 2014
  • wyświetleń: 2491

Policja: trzymaj się prawego pasa

W środę od 12.00 do 20.00 policjanci śląskiej drogówki przeprowadzą na drogach naszego województwa działania pod kryptonimem "Trzymaj się prawego pasa". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie działań policjanci przede wszystkim egzekwować będą przestrzeganie na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku obowiązku zajmowania prawego pasa.

Będą jednak także sprawdzać obowiązek korzystania z pasów i innych urządzeń bezpieczeństwa, kontrolować stan trzeźwości i reagować na tzw. wykroczenia problemowe, np. nieprawidłowe wykonanie manewru wyprzedzania, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, zajechanie drogi, czy też zatrzymanie lub postój w miejscach niedozwolonych.

Policjanci egzekwować będą także zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. O wynikach działań poinformujemy Państwa po ich zakończeniu.

aka / czecho.pl

źródło: KWP Katowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.