czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 maja 2014
  • 19 czerwca 2014
  • wyświetleń: 6417

IV Ligocki Rajd Rowerowy

Dwustu miłośników rowerowej turystyki i rekreacji stanęło w minioną niedzielę na starcie IV Rodzinnego Ligockiego Rajdu Rowerowego. Współorganizatorem imprezy i zarazem fundatorem nagród, w tym nagrody głównej - roweru, był Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

IV Rodzinny Ligocki Rajd Rowerowy, organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ligoty, odbył się pod hasłem "Poznajemy Trasę Rowerową Greenways na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice". Na liczącą w sumie 25 kilometrów, podzieloną na dwa etapy trasę rajdu, cykliści wyruszyli o 14.00. Jadąc w stronę Bronowa, gdzie zaplanowano półmetek imprezy, rajdowy peleton odwiedził sąsiedni Landek. Na półmetku w Bronowie był czas na posiłek i odpoczynek.

Następnie cykliści wyruszyli w drogę do mety w Ligocie-Miliardowicach. Tam czekały na nich nagrody (rower, rowerowe akcesoria i plecaki), które uczestnikom rajdu wręczali burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i jego zastępca Maciej Kołoczek.

IV Ligocki Rajd Rowerowy - 08.06.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W ligockim rajdzie jechały całe, wielopokoleniowe rodziny. Najmłodszy uczestnik imprezy miał zaledwie półtora roku, zaś najstarszy cyklista 88 lat! Organizatorzy rajdu podkreślają, że z roku na rok, rajdowy peleton jest coraz bardziej liczny. W poprzednich trzech edycjach imprezy jechano pod hasłami: "Poznajemy granice Ligoty", "Poznajemy pomniki przyrody w Gminie" i "Żegnamy lato koroną Zapory".

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.