Wiadomości

  • 30 maja 2014
  • wyświetleń: 3547

Komisja w świetlicy "Zatoka"

26 maja członkowie Komisji Polityki Społecznej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - przewodnicząca Alicja Ogiegło, wiceprzewodniczący Łukasz Dobucki, Kazimierz Urbański, Jacek Łaszczok-Stachursky oraz Burmistrz Maciej Kołoczek, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Buryło i zastępca dyrektora pani Jolanta Paszek odwiedzili świetlicę dla dzieci i młodzieży "Zatoka".

Celem tej wizyty było zapoznanie się z bieżącym funkcjonowaniem placówki. Wychowankowie przygotowali prezentację zdjęć ukazujących codzienną pracę świetlicy - przygotowywanie posiłków, odrabianie zadań domowych, różnorodne formy zajęć (sportowe, plastyczne, taneczne, udział w konkursach i festiwalach, wyjścia do kina, teatru oraz wycieczki). Później dzieci miały możliwość prezentacji swoich umiejętności i talentów w recytacji, śpiewie i tańcu. Następnie zaproszono członków komisji oraz wszystkich gości do wspólnej zabawy w przygotowanym przez wychowawców quizie wiedzy o bajkach.

Wizyta komisji w świetlicy dla dzieci i młodzieży "Zatoka" - 26.05.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Na zakończenie pani Alicja Ogiegło - Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej, w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, złożyła dzieciom serdeczne i ciepłe życzenia, dziękując za wspólną zabawę i przygotowany program artystyczny.

Świetlica dla dzieci i młodzieży "Zatoka" jest częścią Działu Wspierania Rodziny Ośrodka Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach, mającego na celu zapewnienie pomocy rodzinom doświadczającym trudności w sferze opiekuńczo - wychowawczej. Przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Czechowice-Dziedzice, w wieku od 7 lat do ukończenia gimnazjum. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 19.00, a w dni wolne od nauki szkolnej w godzinach 9.00 - 14.00.

Zadania świetlicy dla dzieci polegają w szczególności na zapewnieniu wychowankom opieki po zajęciach szkolnych, wdrażaniu do samodzielnej nauki oraz pomocy w odrabianiu zadań domowych, zapewnieniu posiłku, organizowaniu różnorodnych zajęć, współpracy
z rodzicami lub opiekunami prawnymi, pedagogami, kuratorami, pracownikami socjalnymi, asystentami rodziny i innymi osobami lub instytucjami w celu poprawy funkcjonowania społecznego dziecka, kształtowaniu nawyków higienicznych, propagowaniu zdrowego trybu życia oraz podnoszeniu poziomu kultury osobistej dzieci i młodzieży, rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży oraz pomocy w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych.

aka / czecho.pl

źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.