Wiadomości

  • 30 maja 2014
  • 10 września 2014
  • wyświetleń: 10773

Nadwiślański Rajd Przygodowy

Rajd przygodowy to połączenie biegów na orientację i gry w podchody. W zależności od stopnia trudności czy czasu trwania, takie rajdy nazywane są rajdami przygodowymi, ekstremalnymi lub ekspedycyjnymi.

Nadwiślański Rajd Przygodowy odbył się w sobotę, 6 września. Uczestnicy spotkali się na Stadionie MOSiR przy ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Drużyny rywalizowały na kilkunastokilometrowej trasie pieszej. Jedna osoba z pary miała do pokonania 50 m na basenie krytym, pływanie kajakiem, slackline, most linowy, kręgle, szukanie cen 3 produktów w hipermarkecie.

Nadwiślański Rajd Przygodowy - 6.09.2014 · fot. Bartess


Ponadto trzeba było odnaleźć na plakacie w Multikinie datę premiery filmu Miasto44, a w kawiarni odgadnąć smak lodów. Na rynku głównym były zagadki logiczne i tangram do ułożenia, w Lasku fitness plenerowy i strzelanie z łuku. Dodatkowo strażacy zrobili 2 tory przeszkód, a w Gimnazjum nr 1 z tablic opisujących rośliny w Arboretum trzeba było odnaleźć szwedzkie nazwy roślin.

Uczestnicy musieli przejść także labirynt - na kartce musieli zakreślić długopisem labirynt bez odrywania ręki i bez dotykania ścianek - łatwe na stole, ale w terenie już się sprawa komplikowała.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji był Bartess. Do organizacji wydarzenia przyłączył się również ZHP, Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice oraz Miejskie Towarzystwo Sportowe Winner, przy wsparciu MOSiRu, Urzędu Miasta i pod patronatem burmistrza.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.