czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 2 czerwca 2014
  • wyświetleń: 4558

Dzieci zwiedzały zajezdnię PKM

Z okazji "Dnia Dziecka", w piątek 30 maja, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach zaprosiło na teren zajezdni grupę ponad 150 przedszkolaków. Pojawiły się maluchy z trzech czechowickich przedszkoli: nr 10, 7 oraz Przedszkola Katolickiego.

Zarząd i pracownicy PKM przygotowali dla najmłodszych całe mnóstwo atrakcji. Był "obowiązkowy" przejazd autobusem komunikacji miejskiej. Każde dziecko przeszło ,,ścieżkę wzorowego pasażera", tj. ,,zakupiło" okolicznościowy bilecik, skasowało go, a następnie okazało uprzejmemu kontrolerowi biletów. Dzieciom opowiedziano też, jakich zasad należy przestrzegać w autobusie komunikacji miejskiej. Następnie mali goście zwiedzili halę napraw, myjnię autobusową oraz centrum dyspozytorskie.

Dzieci zwiedzały zajezdnię PKM - 30.05.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Każdy z maluchów mógł usiąść za kierownicą 12-metrowego autobusu komunikacji miejskiej i poczuć się jak zawodowy kierowca. Każde z dzieci otrzymało też słodki poczęstunek oraz okolicznościowy upominek.

aka / czecho.pl, źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.