czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 5 czerwca 2014
  • 11 czerwca 2014
  • wyświetleń: 9822

Rondo już prawie gotowe - wideo

Od minionego weekendu kierowcy mogą jeździć nowym rondem, które powstało na skrzyżowaniu ulic Traugutta, Drzymały i Narutowicza w Czechowicach-Dziedzicach. Trwają jeszcze co prawda prace wykończeniowe, ale drogowa część nowego skrzyżowania jest już gotowa.

W poniedziałek 2 czerwca na nowym rondzie pojawiło się oznakowanie poziome, w tym pasy na przejściach dla pieszych. Robotnicy zajmują się obecnie pracami związanymi z brukowaniem oraz wykonywaniem terenów zielonych, zarówno na terenie nowego ronda, jak i na krzyżujących się w tym miejscu ulicach.Budowa ronda w ciągu ulicy Traugutta, będącej drogą powiatową, to inwestycja prowadzona przez Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej. Gmina Czechowice-Dziedzice mocno jednak wsparła tę inwestycję, mającą na celu usprawnienie ruchu i podniesienie bezpieczeństwa na ruchliwym skrzyżowaniu ulic Traugutta, Drzymały i Narutowicza. Wsparcie powiatowej inwestycji ze strony Czechowic-Dziedzic wyniosło w sumie blisko 1.420 tysięcy złotych.

Prace przy budowie nowego ronda rozpoczęły się w ubiegłym roku. Po Wielkanocy - 22 kwietnia - weszły w fazę decydującą, co wymagało wprowadzenia ruchu wahadłowego oraz zamknięcia zjazdów w ulice Drzymały i Narutowicza. Całość ma być gotowa do końca czerwca.

Nowe rondo w mieście · fot. UM Czechowice-Dziedzice

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.