czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2014
  • 12 lipca 2014
  • wyświetleń: 4721

Będzie ochrona przeciw powodzi?

Opady deszczu niejednokrotnie spędzają mieszkańcom Czechowic-Dziedzic sen z powiek. Niemal co roku spotykają się bowiem z powodzią lub podtopieniami. Czy coś zmieni się w tej sprawie?

W województwie śląskim powstaje tzw. mapa drogowa niezbędnych inwestycji przeciwpowodziowych dorzeczy trzech rzek: Odry, Wisły i Warty. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego opracowuje właśnie wzór tabeli, która zostanie rozesłana do zarządów melioracji i urządzeń wodnych, regionalnych zarządów gospodarki wodnej i samorządów.

Na podstawie wypełnionych przez samorządowców tabeli, utworzona zostanie mapa informująca o miejscach szczególnie zagrożonych powodzią lub podtopieniami.

- Inwentaryzacja potrzeb oraz narady w gronie fachowców pozwolą tak ustalić priorytety, by w pierwszej kolejności zabezpieczyć miejsca najbardziej zagrożone - podkreśla wojewoda śląski Piotr Litwa.

powódź, iłownica
W 2013 roku wylała rzeka Iłownica


Przypominamy, że na terenie naszego województwa realizowany jest już projekt "Program ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły". Realizacja tego programu, który ma zakończyć się w 2030 roku, ma zabezpieczyć południowe województwa kraju przed katastrofalnymi skutkami powodzi.

BM / czecho.pl
źródło: Urząd Wojewódzki

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.