czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2014
  • wyświetleń: 1360

Złóż wniosek o stypendium

Do niedzieli 20 lipca można złożyć wniosek stypendialny w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego na lata 2012-2015".

Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla ucznia lub słuchacza szkoły ponadgimnazjalnej, zakładu kształcenia nauczycieli, kolegium pracowników służb społecznych. Każdy stypendysta powinien wykazywać zainteresowania wybiegające poza obowiązujący program nauczania i szczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, a jego średnia ocen powinna wynosić minimum 4,8.

Poza rekomendacją i dokumentacją osiągnięć uczeń lub słuchacz do składanego wniosku musi dołączyć plan indywidualnego rozwoju na kolejny rok szkolny ze szczegółowym harmonogramem jego realizacji w okresie pobierania stypendium.

Wnioski należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego (pok. 164) przy ul. Ligonia 46 w Katowicach (decyduje data stempla pocztowego) do 20 lipca.


W tym roku budżet wsparcia najzdolniejszych wynosi łącznie 114 tysięcy złotych. Każdy stypendysta otrzyma 3,8 tysiąca złotych, które będzie przekazywane w 10 transzach od września 2014 roku do czerwca 2015 roku.

BM / czecho.pl
źródło: Urząd Wojewódzki

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.