czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 lipca 2014
  • wyświetleń: 8721

Sukces młodego naukowca

Jakub Oćwieja, student z Czechowic-Dziedzic, wspólnie z kolegami z Uniwersytetu Warszawskiego, wziął udział w XXXVIII Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w Rosji. Drużyna z Polski zdobyła srebrny medal.

Reklama

Studenci z Warszawy konkurowali ze 121 drużynami z całego świata. Organizatorzy przygotowali 12 zadań, mających na celu wyłonienie najlepszych programistów pracujących w zespole. Finaliści zostali wyłonieni w zawodach regionalnych, do którzy przystąpiło w sumie 32.043 studentów z 2286 uczelni reprezentujących 94 kraje. Drużyna Uniwersytetu Warszawskiego wywalczyła drugie miejsce i zdobyła nagrody.

Jakub Oćwieja
Oficjalne zdjęcie drużyny z zawodów ACM-ICPC World Finals. Od lewej: Jakub Oćwieja, Tomasz Kociumaka, Jan Madey (opiekun zespołu) i Jarosław Błasiok.


Jakub Oćwieja jeszcze jako uczeń czechowickiego GP 1 i bielskiego LO V trzykrotnie otrzymał Stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto był pięciokrotnym stypendystą naszej gminy w dziedzinie oświaty i nauki. Za osiągnięcia naukowe był również nominowany do nagrody Promotio Urbis w Czechowicach-Dziedzicach w 2005 roku. Obecnie kończy studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Jednoczesne Studia Informatyczno-Matematyczne.

Kuba Oćwieja
Kuba podczas tegorocznych Potyczek Algorytmicznych, ogólnopolskiego konkursu informatycznego


Najważniejsze osiągnięcia Jakuba to:

  • Srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym
  • Trzecie miejsce (a w 2013 roku czwarte) na Mistrzostwach Europy Środkowej w programowaniu zespołowym
  • Dwukrotnie złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ)
  • Finalista konkursu Facebook Hacker Cup
  • Drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Vojtiecha Jarnika
  • Nagroda drugiego stopnia na Międzynarodowym Konkursie Matematycznym dla Studentów

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.