czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2014
  • 8 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 14244

Rewolucja kadrowa w parafiach

Ksiądz Janusz Ponc z parafii św. Barbary, ks Marek Kamiński z kościoła NMP Wspomożenia Wiernych oraz ks. Piotr Krzystek z parafii NMP Królowej Polski odchodzą właśnie z Czechowic-Dziedzic do nowych placówek.

Reklama

Zmiany te, to efekt porządków dokonanych przez nowego biskupa ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej Romana Pindla. Patrząc na dekanat czechowicki zmiany dotyczą głównie wikarych.

Ks. Piotr Krzystek z NMP Królowej Polski jako jedyny z czechowiciego dekanatu został administratorem parafii w Trzebini. Ks. Marek Kamiński przeprowadził się do parafii w Bielsku-Białej Wapienicy, a ks.Janusz Ponc do Jaworzynki.

Swoje pierwsze msze św. w naszym mieście odprawili w ostatnich dniach ks. Rafał Brzuchański z Oświęcimia, który został nowym wikarym w kościele NMP Królowej Polski. Z kolei ks. Paweł Hubczak przeprowadził się do czechowickiej parafii NMP Wspomożenia Wiernych ze Szczyrku Czyrnej (dom Caritas). Do kościoła św. Barbary przyjedzie nowy wikary ks. Michał Bogacz z Kończyc Wielkich.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.