czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2014
  • 27 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 3242

Dawcy Szpiku w Starej Kablowni

Za nami:

W sobotę 30 sierpnia w Centrum Handlowym Stara Kablownia, organizowany będzie Dzień Dawcy Szpiku w Czechowicach- Dziedzicach.

dzień dawcy szpiku


Każda osoba między 18 a 55 rokiem życia oraz ważąca minimum 50 kg i nie mająca dużej nadwagi, może w tym dniu, w godzinach 10.00- 18.00, zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Sama rejestracja jest bardzo prosta. Polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Wymagany jest również dokument z numerem PESEL.

Zarejestrowanie się jest jednak bardzo poważną i odpowiedzialną decyzją, gdyż znajdując swojego bliźniaka genetycznego można uratować mu życie zgadzając się na przeszczep lub odebrać mu szansę na powrót do zdrowia wycofując się w ostatniej chwili.

Dzień Dawcy Szpiku w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Justyna Umińska


Warto, by decyzja ta była dobrze przemyślana i nie podejmowana pochopnie. Z tego powodu, w miniony weekend , podczas Dni Czechowic - Dziedzic, przed stadionem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, nasi wolontariusze organizujący akcję udzielali informacji dotyczących rejestracji oraz odpowiadali na wszelkie pytania.

Dzień Dawcy w Czechowicach - Dziedzicach zdecydowały się wesprzeć znane osobistości: burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, piosenkarz i radny miasta Jacek "Stachursky" Łaszczok, medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata Grzegorz Kotowicz oraz zdobywca Korony Ziemi i laureat nagrody Promotio Urbis Roman Dzida.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.