czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2014
  • 2 września 2014
  • wyświetleń: 7539

Historia Mikołaja na filmie

2,5-letni Mikołaj Ordziński cierpi na obuoczny nowotwór złośliwy siatkówki. Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic przybyli z pomocą rodzicom chłopca. 31 sierpnia odbył się koncert charytatywny, a Marcin Strzelecki, mieszkaniec Piekar Śląskich, z pasji nakręcił film opisujący historię Mikołajka.

Reklama

W wieku 8 miesięcy wykryto u chłopca obuoczny nowotwór złośliwy siatkówki. Niestety choroba okazała się na tyle silna, że lekarze musieli usunąć jedno z chorych oczu. Jedyną szansą na uratowanie drugiego oka jest leczenie w Wielkiej Brytanii, dlatego rodzice zgłosili się już na terapię melphalanem, która jest dostępne w Londynie.

Film o Mikołajku zrealizował mieszkający w Piekarach Śląskich Marcin Strzelecki. - Dowiedziałem się o chorobie Mikołajka od rodzica i postanowiłem dać od siebie to, co lubię tworzyć po godzinach swojej pracy. I tak właśnie powstał film o Mikołajku - mówi autor, który dotychczas realizował głównie filmy o lokalnej społeczności ze swojego miasta.Aby pomóc Mikołajkowi należy wejść na stronę: http://www.siepomaga.pl/f/fundacja-siepomaga/c/1598. W górnym panelu znajdziemy opcję "Wesprzyj". Na dzień 29 sierpnia potrzebne jest jeszcze 100.187,16 zł.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.