czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 września 2014
  • 3 listopada 2014
  • wyświetleń: 6796

Zbadają zachowania komunikacyjne

W ramach badania zachowań komunikacyjnych mieszkańców Bielska-Białej i okolic, do drzwi osób mieszkających na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice mogą zapukać ankieterzy. Badania prowadzone przez Wydział Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach potrwają do 15 listopada.

W oparciu o prowadzone przez naukowców z Politechniki Śląskiej badania powstanie "Zintegrowany System Zarządzania Transportem na obszarze miasta Bielska-Białej", zawierający m.in. model symulacyjny systemu komunikacji, wykorzystywany w planowaniu i zarządzaniu transportem i komunikacją na terenie miasta. Jego stworzenie ma się przyczynić do poprawy funkcjonowania transportu w mieście, podnosząc komfort życia mieszkańców oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Częścią projektu są badania ankietowe, które przeprowadzone zostaną w gospodarstwach domowych. Transport i komunikacja w Bielsku-Białej, z oczywistych przyczyn, nie funkcjonują w oderwaniu od sąsiednich gmin. Dlatego badania ankietowe wśród mieszkańców przeprowadzone zostaną również na ich terenie, w tym w Czechowicach-Dziedzicach.

Akcja już się rozpoczęła i potrwa do 15 listopada. W tym czasie mieszkańcy Gminy Czechowice-Dziedzice mogą się spodziewać odwiedzających ich ankieterów. Badania ankietowe przeprowadzane będą również na dworcach kolejowych i autobusowych oraz w samych środkach komunikacji publicznej.

Ze względów bezpieczeństwa przypominamy, że ankieterzy działający na rzecz Politechniki Śląskiej powinni się legitymować identyfikatorami, potwierdzającymi ich tożsamość. Odwiedzone przez nich osoby mieszkające samotnie, zwłaszcza starsze, zawsze mają prawo poprosić o wizytę i przeprowadzenie badania ankietowego w obecności sąsiada, czy kogoś z rodziny.

Mieszkańcy, którzy nie zostali wylosowani do badania, a chcą, by ich opinia również została wzięta pod uwagę, mogą wypełnić ankietę drogą elektroniczną.

ŁP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.