czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 września 2014
  • 26 września 2014
  • wyświetleń: 4098

Efekt papieża Franciszka

Tak zwany efekt duszpasterski papieża Franciszka dotarł także do Czechowic-Dziedzic. Chodzi o to, że papież poprosił księży, żeby otworzyli kościoły i zasiedli w konfesjonale, a szybko się przekonają, że będą mieli kolejki do spowiedzi.

Nowy ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, ks. bp Roman Pindel w odpowiedzi na apel papieża polecił na spotkaniu dekanalnym, aby wybrano jeden kościół, w którym księża będą spowiadać kilka godzin dziennie, przed południem i po południu.

W dekanacie czechowickim wybrano kościół pod wezwaniem św. A. Boboli. Tam też od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00 oraz w sobotę od godz. 9.00 do 11.00 w kaplicy Matki Bożej trwa spowiedź.

Dyżury w konfesjonale pełnią wszyscy księża czechowickiego dekanatu oraz z Bestwiny i Bestwinki. Podczas trwania spowiedzi jest również możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

- Warto skorzystać z okazji i próbować spotkać się ze spowiednikiem. Czasem wystarczy po prostu zacząć od rozmowy, która nieraz przerodzi się w spowiedź. W drodze ze szkoły wstąpcie do kościoła, zatrzymajcie się w nim choć na chwilę i porozmawiajcie z Jezusem o tym wszystkim, co przeżywacie - zachęca młodych ludzi biskup Roman Pindel.

paw / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.