czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 października 2014
  • wyświetleń: 1448

Uczniowie GP3 jadą do Grecji

Przed nami drugi rok międzynarodowej współpracy z 5 krajami w ramach projektu Comenius. Po wizytach na Słowacji, w Turcji i pobycie zagranicznych gości w maju 2014 w Czechowicach-Dziedzicach w tym roku szkolnym zespół z Gimnazjum nr 3 wspólnie będzie kontynuować prace projektowe w Grecji, na Litwie i w Niemczech.

Uczenie się przez całe życie, UE


W naszym projekcie wskazujemy uczniom autorytety na których warto się wzorować. Motywem przewodnim roku szkolnego 2014/15 są autorytety w dziedzinie nauki, pracy zawodowej i w życiu społecznym.

Od 5 -12.10 gimnazjaliści i nauczyciele GP3 odwiedzą szkołę partnerską w Grecji w zachodniej części Peloponezu. Podczas warsztatów uczniowie będą m.in. analizować europejski rynek pracy, szkolić umiejętności w prowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej w języku niemieckim i angielskim, uczestniczyć w działaniach wolontaryjnych, poznawać greckie autorytety i zwiedzać region Lechaina, antyczną Olimpię i Kyllini nad Morzem Jońskim.

Projekt zrealizowany został przy finansowym wsparciu Komisji Europejskiej, w ramach programu "Uczenie się przez całe życie". Patronat medialny nad projektem objęła "Gazeta Czechowicka".

Gimnazjum Publiczne nr 3

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.