czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 10 października 2014
  • wyświetleń: 1579

Rok z programem Rodzina 3+

Mija rok od czasu, kiedy Gmina Czechowice-Dziedzice rozpoczęła realizację Programu Rodzina 3+. W tym okresie do Programu przystąpiło 355 rodzin, którym wydano ponad 1850 kart. Uczestnicy mogą korzystać z szerokiego wachlarza 75 usług, oferowanych przez 36 Partnerów Programu.

Główne założenia Programu Rodzina 3+, wdrożonego przez Gminę Czechowice-Dziedzice, to zwiększenie dostępu członków rodzin do kultury, rekreacji i sportu oraz innych dóbr i usług, poprzez zastosowanie systemu finansowych ulg.

Program, którego założenia Rada Miejska przyjęła w lipcu 2013 roku, skierowany jest do rodzin wielodzietnych, zamieszkałych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice, składających się z rodziców (rodzica) lub opiekunów prawnych (opiekuna prawnego), mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18. roku życia, lub do ukończenia 24. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. W przypadku, gdy w rodzinie wielodzietnej jest dziecko niepełnosprawne - bez względu na wiek dziecka i niezależnie od faktu kontynuowania nauki.

Uczestników Programu ciągle przybywa. Przypomnijmy, iż w grudniu 2013 roku Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut uroczyście wręczał kartę z numerem 1000.

Zaproszenie do współpracy w realizacji programu dla kolejnych firm i podmiotów gospodarczych, placówek handlowych i usługowych oraz organizacji, cały czas pozostaje otwarte. Należy się więc spodziewać, że oferta systemu ulg, dzięki którym już dzisiaj uczestniczące w programie rodziny mogą taniej skorzystać z basenu, kąpieliska miejskiego, czy propozycji MDK-u, zrobić codzienne zakupy, kupić komputer, czy rower, a nawet uzyskać bonifikatę przy opłacie za kurs prawa jazdy, stale będzie się poszerzać.

ŁP

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.