czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 października 2014
  • wyświetleń: 5180

Uczniowie sprzątali naszą gminę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj

Korzystaj, szanuj, dbaj... apeluje Środowisko. Pod takim hasłem, w piątek 10 października, została przeprowadzona akcja: "Sprzątanie Świata" w gminie Czechowice-Dziedzice.

Reklama

Organizatorami akcji ekologicznej były Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bielsko i Gmina Czechowice-Dziedzice, zaś partnerem i sponsorem kampanii była Grupa LOTOS S.A. oraz Centrum Badawczo - Edukacyjne EkoCentrum - Ekoenergia Silesia S.A. w Katowicach.

Do udziału we wspólnym działaniu na rzecz środowiska naturalnego zostały zaproszone gminne placówki oświatowe, które wcześniej uczestniczyły w konkursie "Odkrywamy wiosnę w lesie", organizowanym przez Nadleśnictwo Bielsko - Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach, Zespół Szkół w Zabrzegu oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie Miliardowicach.

Akcja Sprzątanie świata w Czechowicach-Dziedzicach - 10.10.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Sprzątaniem zostały objęte tereny znajdujące się w Zarządzie Lasów Państwowych. Posprzątano teren o powierzchni 120 hektarów, obejmujący tereny przyległe do stacji Zabrzeg Czarnolesie oraz do brzegu Zbiornika Goczałkowickiego. Łącznie zebrano 30 worków odpadów o pojemności 100 l, były to głównie odpady komunalne. Do akcji ekologicznej przystąpiło 120 uczniów warz z nauczycielami: Beatą Olek, Marią Krzak, Barbarą Cieślik, Lucyną Skrudlik-Augustyniak i Robertem Pietrzykiem. Jednym z elementów akcji było przeprowadzenie warsztatów meteorologicznych przez Adama Skowrońskiego z Centrum Badawczo-Edukacyjnego EkoCentrum. W akcji uczestniczyli też przedstawiciele Lasów Państwowych Nadleśnictwa Bielsko.

Okolicznościowe dyplomy dla grup uczniowskich zostały wręczone przez pomysłodawców oraz organizatorów akcji - Irenę Kulikowską, reprezentującą Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bielsko oraz Barbarę Michałek-Piernik - koordynatora ds. edukacji przyrodniczo-technicznej w Gminie Czechowice-Dziedzice.

Dzięki zaangażowaniu Grupy LOTOS S.A. uczestnikom akcji zapewniono bezpieczny transport i poczęstunek oraz wspólne spędzenie czasu na łonie przyrody. Koordynatorem działań w imieniu partnera i sponsora akcji były Aleksandra Rozmus oraz Katarzyna Tomanek.

Obchodom "Sprzątania Świata" w Czechowicach-Dziedzicach towarzyszyły również inne wydarzenia ekologiczne wzmacniające świadomość ekologiczną oraz odpowiedzialność za środowisko naturalne: "Gminny Dzień Drzewa", który odbył się 8 października w Gimnazjum Publicznym nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, wystawa Klubu Gaja - "Zaadoptuj rzekę", która prezentowana była w MDK w Czechowicach-Dziedzicach w dniach 2 - 10 października oraz warsztaty ekologiczne dla nauczycieli "Realizacja programu edukacji ekologicznej za pomocą spektakli teatralnych", przeprowadzone przez Studio Małych Form Teatralnych "SZTUKA" w Trzebini, które miały miejsce 13 października w Przedszkolu Publicznym nr 10 w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS w Zabrzegu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj