Wiadomości

  • 1 listopada 2014
  • wyświetleń: 3631

Kto przyjmie pielgrzymów?

Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic mogą przyjąć pod swój dach pielgrzymów, którzy na przełomie lipca i sierpnia 2016 roku przyjadą na organizowane w naszym kraju Światowe Dni Młodzieży. Już można zgłaszać zamiar przyjęcia pielgrzymów.

Ponad dwa miliony osób ma przyjechać do naszego kraju. Do samej diecezji bielsko-żywieckiej ma zawitać ok. 10 tysięcy turystów.

- Nie wszystkich stać na zamieszkanie nawet w skromnym hotelu. Chcemy pomóc tej młodzieży przez zakwaterowanie ich w domach. Zwracamy się z prośbą, abyście zastanowili się, czy moglibyście przyjąć kogoś pod swój dach. Już mamy miejsca noclegowe dla blisko 200 osób. Potrzebowalibyśmy jeszcze drugie tyle. W naszej diecezji młodzi ludzie przebywać będą w dniach od 20 - 25 lipca 2016 r. Nie martwcie się o znajomość języka. I bez tej znajomości ludzie mogą się porozumieć. Jeśli zdecydujesz się przyjąć nawet jedną osobę, prosimy zgłoszenie tego w kancelarii lub w zakrystii - apelują księża z parafii pw. św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach.

- Dla pielgrzymów mamy przygotować pięciodniowy plan pobytu, noclegi, wyżywienie. To duże wyzwanie pod względem logistycznym - mówi ks. Piotr Hoffman 37-letni kapłan, który został diecezjalnym koordynatorem ŚDM.

Diecezjalne centrum ŚDM ma już swoją siedzibę przy ul. Wita Stwosza 35 w Bielsku-Białej. Będzie się tam mieścić także centrum logistyczne.

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.