czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2014
  • wyświetleń: 2351

Ukradł samochód, by go złomować

Policjanci z Pszczyny zatrzymali mieszkańca Czechowic-Dziedzic podejrzanego o kradzież samochodu. Wartego 5.000 zł. Volkswagena zabrał z prywatnej posesji, aby móc go sprzedać na złomie i w ten sposób dorobić trochę pieniędzy. Póki co, 39-latek "dorobił się" zarzutu. Teraz może mu nawet grozić do 10 lat więzienia.

Po trzech dniach od kradzieży czechowiczanin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Śledczy, pracujący nad tą sprawą, po przysłowiowej nitce do kłębka wytypowali osoby, które mogły mieć związek ze zniknięciem auta.

Zgodnie ze zgłoszeniem, kradzieży dokonano w miniony weekend, na terenie ogrodzonej posesji w Pszczynie, przy jednej z ruchliwszych ulic w mieście.

Wszystko wskazywało na to, że sprawca mógł mieć wcześniej kontakt z pokrzywdzonym. Ten fakt potwierdzili policjanci i po ustaleniu aktualnego miejsca pobytu wytypowanej osoby zatrzymali ją odzyskując równocześnie skradziony pojazd.

Samochód wrócił już do właściciela, a podejrzany 39-latek będzie musiał liczyć się teraz z konsekwencjami prawnymi swojego postępowania. Składając wyjaśnienia w tej sprawie, przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Tłumaczył, że chciał sprzedać Volkswagena na złomie, żeby w ten sposób zarobić trochę pieniędzy. O jego dalszym losie będzie teraz decydował sąd i prokurator.

aka / czecho.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.