czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2014
  • wyświetleń: 3871

Pokaz ratowniczo-gaśniczy

W miniony piątek strażacy przeprowadzili popisową akcję ratowniczo-gaśniczą.

O godz.16.00 do dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Bielsku - Białej wpłynęło zgłoszenie pożaru dachu w budynku Centrum Handlowego Stara Kablownia w Czechowicach - Dziedzicach.Na miejsce skierowano zastępy Państwowej jak i najbliższych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że podczas prowadzonych prac naprawczych na dachu obiektu doszło do pożaru, w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby.

Pokaz Ratowniczo - Gaśniczy w Starej Kablowni - 24.10.2014 · fot. coosmider / klub.czecho.pl


Na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Lipowca, Ligoty, Bronowa i Zabrzega. Osoby poszkodowane ewakuowano klatką schodową oraz przy pomocy autodrabiny. Pożar opanowano po podaniu dwóch prądów wody: jeden klatką schodową a drugi z będącej na miejscu autodrabiny. Podczas akcji gaśniczej jeden z przejeżdżających kierowców się zagapił i doprowadził do kolizji, niestety samochód został na tyle uszkodzony, że kierowca nie był w stanie samodzielnie go opuścić. Na pomoc przybyli strażacy z sprzętem ratownictwa technicznego, którzy go uwolnili i przekazali do punktu medycznego.

coosmider / klub.czecho.pl / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.