Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 listopada 2014
  • 14 listopada 2014
  • wyświetleń: 2972

"Śniadanie daje moc" w szkołach

W piątek, 7 listopada szkoły podstawowe wzięły udział w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania w ramach programu Śniadanie Daje Moc. Do akcji przyłączyły się również placówki z Czechowic-Dziedzic.

śniadanie daje moc


Wszystkie młodsze klasy Szkoły Podstawowej nr 7 przygotowały ze swoimi wychowawcami śniadanie w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc". Program ten promuje idee
zdrowego odżywiania i obniżania niedożywienia dzieci w Polsce.

Śniadanie daje moc w SP 7 - 7.11.2014 · fot. SP 7


Tak jak w roku ubiegłym uczniowie przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki, odbyli ze swoimi wychowawcami pogadanki i zajęcia na temat zasad zdrowego odżywiania i znaczenia śniadania, pierwszego i najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Był to na pewno czas wspaniale wykorzystany z pożytkiem na przyszłość dla zdrowia naszych uczniów.

---

Celem programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka; przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce - poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia; edukacja najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Inicjatorem programu Śniadanie Daje Moc jest Partnerstwo dla Zdrowia, koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka, zawiązana w celu przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. Program "Śniadanie Daje Moc" i Dzień Śniadanie Daje Moc mają edukować najmłodszych i zaangażować zarówno rodziców, jak i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

BM / czecho.pl, źródło: Szkoła Podstawowa nr 7

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.