Wiadomości

  • 13 listopada 2014
  • wyświetleń: 5017

Dzień Oszczędzania w SP 7

Końcem października w Szkole Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Wielkiego odbyła się szkolna impreza pod patronatem SKO, której celem było promowanie idei oszczędzania.

W tym dniu wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie miał miejsce występ artystyczny uczniów kl.2a i 3a o tematyce oszczędzania. Następnie odbyło się spotkanie z panią dyrektor oddziału 1 Banku PKO w Czechowicach-Dziedzicach ubogacone prezentacją multimedialną na temat oszczędzania, jako sposobu na realizację swoich marzeń.

Rozstrzygnięto również konkurs na pomysłową "Skarbonkę"w dwóch grupach wiekowych: 0-III oraz IV-VI. Spośród uczniów klas 0-III miejsce I zajęła Julia Foltak z kl.2b i Maksymilian Grzywacz z kl. 2c, miejsce II zajęły aż trzy osoby: Mikołaj Migdalski z kl. 2b, Bartek Sławski z 2c i Dawid Zbijowski z 2a. Z kolei miejsce III zdobył Dawid Ślusarz z 1b, Dawid Byrdziak z klasy 3b i Igor Borkowski z kl. 3a. Oprócz tych miejsc, było aż 17 wyróżnień.

Z klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Anna Nawaryńska z 5c z siostrą Amelką Nawaryńską z kl. 2a, a drugie miejsce Jakub Kocek z kl. 6b. Nie było miejsca III, natomiast były dwa wyróżnienia, dla Julii Kosmali z kl. 5a i Marleny Prędkiewicz z kl. 6c.

Światowy Dzień Oszczędzania w SP 7 - 30.10.2014 · fot. SP 7


Po rozdaniu dyplomów i nagród, które ufundował Bank PKO, uczniowie klas IV-VI udali się na zajęcia, a młodsi rozpoczęli drugą część imprezy, w której była kolejna projekcja multimedialna na temat oszczędzania prowadzona przez panią dyrektor Banku PKO. Następnie odbył się Turniej wiedzy o oszczędzaniu, w którym uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozwiązywali zestawy zadań matematycznych i logicznych na czas. Po tym wysiłku miały miejsce rozgrywki sportowe na wesoło o "Mistrza biegu z monetą". Emocji było co niemiara. Impreza zakończyła się podliczeniem punktów, rozdaniem dyplomów i nagród klasom zwycięskim oraz wszystkim pozostałym.

Dziękujemy Paniom Dyrektor SP 7 za umożliwienie przeprowadzenia tej imprezy, Pani Agnieszce Kósce dyrektor oddziału 1 Banku PKO w Czechowicach-Dziedzicach, Pani Beacie Maciej kierownik oddziału 1 Banku PKO w Czechowicach-Dziedzicach za przekazanie nagród oraz za ubogacenie imprezy swoją obecnością i doświadczeniem z zakresu oszczędzania z SKO. Ponadto dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom za udział w tej imprezie oraz w konkursach, dziękujemy też uczniom za wspólną zabawę.

B. Połowczuk, S. Drewniak

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.