czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2005
  • wyświetleń: 898

W unijnej kolejce po pieniądze

Reklama

Gmina ustawiła się w kolejce po unijne pieniądze. Chce powalczyć o dodatkowe środki na swoje inwestycje. Na "pierwszy ogień" władze Bestwiny chcą uzyskać fundusze na rozbudowę i modernizację budynku Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Dlatego też radni przyjęli "Plan Rozwoju Miejscowości na lata 2005-2006". To niezbędny dokument w przypadku wystąpienia z wnioskiem o wsparcie ze środków funduszy strukturalnych Wspólnot Europejskich. Plan Rozwoju przekazywany jest wraz z wnioskiem aplikacyjnym.

W planie rozwoju określono kierunki rozwoju miejscowości oraz wyznaczono konkretny projekt do realizacji w określonych latach. Obecnie gmina chce zająć się sprawami kultury regionalnej i lokalnej, stąd też pomysł projektu. Wójt gminy Anatol Faruga stawia sprawę jasno. - Jeśli otrzymamy pieniądze, zrealizujemy projekt, jeśli nie, będziemy musieli z niego zrezygnować. Sami nie mamy środków własnych, aby podjąć się takiej inwestycji - mówi wójt Anatol Faruga.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.