Wiadomości

  • 26 listopada 2014
  • wyświetleń: 2590

Studenci AWF z wizytą w MOGKKu

Już po raz trzeci studenci katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki wzięli udział w hospitacjach zajęć gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej prowadzonych przez nauczycieli w Międzyszkolnym Ośrodkiem Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej w Czechowicach-Dziedzicach.

Na spotkaniu obecni byli dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Andrzej Kamiński oraz dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 1 - Wojciech Mik. Wykład i prezentację multimedialną nt. skoliozy, teorii jej powstania i rozwoju oraz metod postępowania korekcyjnego przeprowadził konsultant z bielskiego stowarzyszenia "Dbaj o kręgosłup" mgr Ryszard Harężlak. Zaprezentował studentom swoją autorską metodę trójpłaszczyznowej korekcji bocznych skrzywień kręgosłupa, a w szczególności koncepcję asymetrycznej elongacji z derotacją, potwierdzał słuszność i skuteczność prowadzonej terapii w oparciu o przykłady zdjęć Rtg.

Studenci w Ośrodku Gimnastyki Korekcyjnej - 12.11.2014 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Po prelekcji studenci wzięli udział w zajęciach praktycznych gimnastyki korekcyjnej w Ośrodku prowadzonych przez Joannę Pielech, Radosławę Litner i Marka Pietrzyka. Specjaliści z Ośrodka dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem omawiając indywidualnie trudne przypadki skolioz swoich podopiecznych, uzasadniając za każdym razem właściwy, indywidualny dobór ćwiczeń. Studenci byli pełni podziwu dla ćwiczących oraz prowadzących zajęcia nauczycieli, podkreślając doskonałą organizację pracy dydaktycznej i terapeutycznej oraz osiągane efekty.

Profesor J. Ślężyński podziękował kadrze Ośrodka za profesjonalne wdrożenie studentów AWF specjalizujących się w korekcji wad postawy dzieci i młodzieży w zagadnienia związane z tym tematem, co przyczyni się do podniesienia poziomu ich wiedzy merytorycznej w praktyce. Podkreślił wysoką jakość i efektywność pracy korekcyjnej hospitowanych nauczycieli i wyraził nadzieję na kontynuację współpracy z czechowickim Ośrodkiem.

MOGKK

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.