czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2014
  • wyświetleń: 3308

Pomóż rodzinie z Czechowic

Zawsze marzyłeś, by zostać bohaterem? Masz właśnie okazję, by to marzenie spełnić! Nadchodzi czas Prawdziwych Bohaterów. Dołącz do wielkiej świątecznej akcji, nie bądź obojętny!

Reklama

Harcerze Hufca Czechowice-Dziedzice zapraszają do włączenia się do Akcji "Szlachetna Paczka", w ramach której przygotowujemy paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin z naszego miasta.

Pani Marzena (36 l.) wraz z mężem Marcinem (36 l.) wychowuje trójkę dzieci: Patryka (13 l.), Dominika(11 l.) i Gabrysia (6 l.) Rodzina od około 5 lat zmaga się z problemami finansowymi. Od 20 września Pani Marzena pozostaje bez pracy. Pan Marcin musiał podjąć pracę daleko od domu, a jego wynagrodzenie wynosi 2000 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (495 zł) w chwili obecnej na członka rodziny przypada około 301 zł miesięcznie. Warunki mieszkaniowe, w których żyją są bardzo złe - stary, zimny budynek, stare meble i ogólnie bardzo niski standard życiowy.

Pomimo trudnej sytuacji finansowej i złych warunków mieszkaniowych rodzina dokłada starań, aby dobrze wychować synów. Najwięcej opieki wymaga Dominik uczęszczający do szkoły specjalnej i który jest upośledzony umysłowo w stopniu lekkim. Rodzina podejmuje również próby polepszenia sytuacji finansowej - mąż Pani Marzeny wyjechał w październiku do pracy za granicę. Rodzina boryka się z zaspokojeniem podstawowych potrzeb. Najbardziej potrzebnymi są ubrania i żywność. Jednym z priorytetów jest również butla gazowa, bez której nie mogą funkcjonować.


Szczegółową listę rzeczy potrzebnych rodzinie można znaleźć pod adresem: www.czechowice-dziedzice.zhp.pl/podstrona-stala,69.

Rodzinie można pomóc na dwa sposoby:

1. Wybrać produkty, które chce się zakupić, skontaktować się z koordynatorem akcji (mailowo lub telefonicznie) i dostarczyć je do Domu Harcerza w Czechowicach-Dziedzicach, przy ulicy Narutowicza 4, do 12 grudnia do godziny 00:00. W kolejnych dniach wolontariusze zapakują wszelkie prezenty, by dostarczyć je do wybranej Rodziny.

2. Jeśli nie ma możliwości kupna produktów, można wpłacić dowolną kwotę do 10 grudnia na konto :
Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice im.Olgi i Andrzeja Małkowskich
ul.Narutowicza 4
43-502 Czechowice-Dziedzice
19 1050 1256 1000 0001 0263 5190
Ważne: w tytule należy Szlachetna Paczka.
Całościowo zebrana kwota zostanie przeznaczona na kupno najpotrzebniejszych produktów do naszej szlachetnej paczki.


Dostarczone rzeczy murzą być nowe lub nieużywane. Nie mogą być to rzeczy zniszczone. Potrzebne są również duże kartony oraz papier pakunkowy do zapakowania prezentów.

W razie jakikolwiek pytań i wątpliwości można skontaktować się z koordynatorką czechowickiej Szlachetnej Paczki: pwd. Klaudia Zubrzycka: e-mail: paczka@czechowice-dziedzice.zhp.pl, tel. 785-517-057.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.