czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2483

Podsumowali aktywne działania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj

W czwartek, 4 grudnia, w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się spotkanie podsumowujące szóstą edycję projektu "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice".

Reklama

Podczas spotkania przedstawiono prezentację multimedialną, w której zostały ujęte cele i grupy docelowe projektu, działania zorganizowane dla uczestniczek i uczestników oraz osiągnięte rezultaty. Prezentację uzupełniły zdjęcia, które wzbudziły dużo emocji i wspomnień wśród uczestniczek i uczestników. Następnie Burmistrz Czechowic-Dziedzic i Dyrektor OPS wręczyli uczestniczkom i uczestnikom certyfikaty udziału w projekcie i zdjęcia z realizacji projektu.

Spotkanie podsumowujące projekt OPS - 4.12.2014 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Na koniec konferencji wypowiedzieli się przedstawiciele uczestniczek i uczestników projektu, asystentki rodziny, przedstawicielki Firmy Specjalistyczne i Dydaktyczne Usługi Opiekuńcze i Ośrodka Doskonalenia Zawodowego, którzy podzieli się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z udziału w projekcie.

Przez cały czas trwania spotkania można było podziwiać prace wykonane przez uczestniczki podczas kursu "Aranżacja wnętrz z elementami florystyki".

---

W 2014 r. udział w projekcie ukończyło 21 uczestniczek i 2 uczestników. Podczas realizacji projektu przeprowadzono 480 godzin zajęć podnoszących kompetencje społeczne i zawodowe, 923 godziny kursów zawodowych i 612 godzin wsparcia asystentek rodziny.

Realizacja projektu pozwoliła na udzielenie osobom niezatrudnionym kompleksowego wsparcia w celu podniesienia poziomu samooceny i motywacji do zmiany sytuacji życiowej, a tym samym ułatwienia powrotu do życia społecznego. Ponadto projekt przyczynił się do zwiększenia aktywności zawodowej uczestniczek i uczestników. W trakcie udziału w projekcie pracę zawodową podjęło 10 osób.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Pomocy Społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj