czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 stycznia 2015
  • wyświetleń: 7945

Pijana matka karmiła niemowlę

Pijani rodzice, którzy w sylwestrową noc opiekowali się 7-tygodniową córeczką, staną wkrótce przed sądem. Matka w chwili interwencji policjantów miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo nietrzeźwym rodzicom może grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

Z informacji, która dotarła do policjantów wynikało, że z jednego z mieszkań w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Górniczej dobiegają odgłosy libacji alkoholowej, awantury i głośny płacz małego dziecka. Policjanci zastali w mieszkaniu nietrzeźwych rodziców małej dziewczynki. W chwili interwencji matka karmiła dziecko piersią. Badanie alkomatem wykazało, że 38-letnia kobieta miała ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 32-letni ojciec dziewczynki odmówił poddania się badaniu alkomatem. Pobrano od niego krew do dalszej analizy.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Dziecko pod opieką babci zostało przewiezione do szpitala pediatrycznego. Rodzice trafili do izby wytrzeźwień. Zebrane w tej sprawie materiały przekazane zostaną do sądu rodzinnego. Nietrzeźwym rodzicom, którzy narażają swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub nawet życia, może grozić kara 5 lat więzienia.

BM / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.