czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 stycznia 2015
  • 13 stycznia 2015
  • wyświetleń: 9301

Zmarł Wiesław Piłocik

Z głębokim żalem informujemy, iż w piątek w godzinach porannych zmarł Pan Wiesław Piłocik - wieloletni zawodnik i trener ówczesnej RKS Walcowni Czechowice-Dziedzice. W swojej pracy szkoleniowej zajmował się głównie grupami młodzieżowymi, był wychowawcą wielu pokoleń czechowickich piłkarzy.

Wiesław Piłocik zaczynał grać w piłkę nożną w drużynie juniorów Sokolego Klubu Sportowego "Grażyna" Dziedzice. Tam stawiał pierwsze piłkarskie kroki. W 1952 roku przeniósł się do RKS "Walcownia". W 1959 roku podjął pracę w Fabryce Sprzętu Instalacyjnego "Kontakt" w Czechowicach. Fabryka ta patronowała klubowi "Elektrostal", później "Kontakt", w którym grał do 1970 roku.

Podczas futbolowej kariery ukończył kursy szkoleniowe, w latach 1973-1975 odbył kurs trenera II klasy w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Katowicach. Później szkolił piłkarzy "Elektrostalu", seniorów oraz drużyny młodzieżowe. Od 1979 roku podjął pracę w RKS "Walcownia", gdzie przez 20 lat szkolił młodzież.

Sukcesy trenerskie - kierowany przez niego zespół trampkarzy zdobył wicemistrza Śląska. Trampkarze zdobyli I miejsce w rozgrywkach Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, odpadli dopiero po porażce z "Górnikiem" Zabrze.

Wnuczka Wiesława - Katarzyna, dwukrotnie startowała już w Igrzyskach Olimpijskich, jest także medalistką Mistrzostw Europy i Świata w Judo.

Jego syn - Jerzy Piłocik, grał w pierwszoligowym Ruchu Chorzów. Młodszy syn Krzysztof bronił bramki w pierwszoligowej drużynie piłki halowej BBTS "Rekord" Bielsko-Biała, a także w seniorach RKS "Walcownia".

Wiesław Piłocik wspominał, że dla tych chłopców najważniejsza była piłka nożna. Tak wielkie zaangażowanie ułatwiło mu wyrwanie ich z klatek schodowych. Rozmowy z rodzicami, jak również kontakty ze szkołą, ułatwiały mu realizację procesu wychowawczego. Takie połączenie funkcji zawodowych z pracą szkoleniową w klubie stawia Wiesława Piłocika na czele najlepszych profesjonalistów nauczycieli młodzieży.

Wraz z odejściem Wiesława Piłocika skończyła się pewna epoka w dziejach czechowickiego futbolu. Pokój jego duszy...

Pogrzeb Śp. Wiesława Piłocika odbędzie się w najbliższą środę - 14 stycznia o godzinie 12:00 w Kościele pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach, przy ul. Pocztowej 23. Były trener czechowickiego klubu spocznie na Cmentarzu przy Kościele pw. Św. Katarzyny, przy ul. Kopernika.

aka / czecho.pl, źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.