czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 stycznia 2015
  • wyświetleń: 1178

"Nasze Liceum" z nowym projektem

Stowarzyszenie "Nasze Liceum" podjęło się realizacji projektu, mającego na celu zwiększenie kompetencji i umiejętności uczniów i absolwentów w zakresie aktywizacji zawodowej.

- Mówiąc wprost - chodzi o szkolenia i praktyczne zajęcia w innowacyjnych i (mamy nadzieję) atrakcyjnych specjalnościach. Zresztą nie tylko samych zajęciach. Chcemy, by po zakończeniu takich szkoleń, najlepsi uczniowie czy absolwenci zyskali możliwość czy to realizacji konkretnych zleceń, czy nawet pracy. Przykładowo po zakończeniu szkoleń "Animator wolnego czasu", touroperator, który przeprowadzi takie szkolenia i warsztaty, kilku najlepszym kursantom zaproponuje pracę "u siebie". A dokładniej, np. wyjazd do Grecji na wakacje, gdzie oprócz bezpłatnego pobytu, animator będzie pracował, szlifował języki obce i zarabiał kilkaset Euro na miesiąc - tłumaczy Zbigniew Trebel.

Zajęcia przewidywane są na rok szkolny 2015/16 i będą finansowane ze źródeł zewnętrznych. Oczywiście jeśli projekt zyska uznanie komisji weryfikującej.

Na stronie www.loczedze.kvs.pl obecni uczniowie LO oraz absolwenci głównie 2014 r. proszeni są o wypełnienie ankiet specjalnie przygotowanych - do diagnozy sytuacji "przed".

aka / czecho.pl, źródło: LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.