czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 stycznia 2015
  • 26 stycznia 2015
  • wyświetleń: 18468

Stachursky nie jest już radnym

Jacek Łaszczok - Stachursky nie jest już radnym powiatowym. Z końcem roku złożył mandat. Jego miejsce zajęła Ewa Kmiecik - Wronowicz.

jacek stachursky
fot. gekon


Jacek Łaszczok - Stachursky rezygnację z mandatu złożył krótko przed świętami Bożego Narodzenia. Powodem tej decyzji są - jak uzasadnił - "nowe, niespodziewane wyzwanie artystyczne i marketingowe jakie zostało zaproponowane w 2015 r.", a postanowił tak "w trosce o sumienne i solidne wykonywanie mandatu radnego Rady Powiatu w Bielsku-Białej". Rezygnacja z mandatu była brakiem możliwości pogodzenia działalności w samorządzie z nowymi obowiązkami wynikającymi z "międzynarodowej aktywności artystycznej".

Przypomnijmy, że w trakcie minionej kadencji Jacek Łaszczok był radnym w gminie Czechowice-Dziedzice. Mandatu nie pełnił jednak od początku, a w składzie rady znalazł się, zastępując w 2013 roku zmarłego Jerzego Durajczyka. Co więcej, w ostatnich wyborach mandat radnego powiatowego uzyskał jako kandydat z kolejnym najwyższym wynikiem, na skutek wyboru Mariana Błachuta na burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Po stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu radnego - zgodnie z kodeksem wyborczym - komisarz wyborczy postanowił o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności. Tą osobą jest Ewa Kmiecik - Wronowicz. 15 stycznia nowa radna złożyła ślubowanie

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.