czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2015
  • wyświetleń: 3125

Konwent wójtów i burmistrzów

W przepięknej scenerii odrestaurowanego Pałacu Czeczów w Kozach miał miejsce konwent wójtów i burmistrzów powiatu bielskiego.

Reklama

Konwent wójtów i burmistrzów
Konwent wójtów i burmistrzów · fot. Powiat Bielski


Przybyli na nie wójtowie: Artur Beniowski z Bestwiny, Józef Caputa z Buczkowic, Krzysztof Fiałkowski z Kóz, Radosław Ostałkiewicz z Jaworza, Janusz Pierzyna z Jasienicy, Czesław Bułka z Porąbki, Mieczysław Rączka z Wilkowic oraz burmistrzowie: Marian Błachut z Czechowic - Dziedzic, Antoni Byrdy ze Szczyrku i Marian Trela z Wilamowic.

W konwencie, który prowadził starosta bielski Andrzej Płonka uczestniczyli także Przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Jan Borowski, Członkowie Zarządu Katarzyna Adamiec i Stanisław Pięta, sekretarz urzędu Halina Kopeć i kierownik biura Programowania Rozwoju i Funduszy Europejskich Jolanta Uszko.

Wykład na temat dotacji dla samorządów lokalnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014 - 2020 i nowych wyzwań dla samorządów w ramach zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych wygłosiła z - ca dyrektora Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Stefania Koczur - Sikora. Szczegółowo przedstawiła osie priorytetowe na które składają się: nowoczesna gospodarka, cyfrowe śląskie, wzmocnienie konkurencyjności, efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, ochrona środowiska i efektywne wykorzystanie zasobów, transport, regionalny rynek pracy, regionalne kadry gospodarki opartej na wiedzy, rewitalizacja i infrastruktura społeczna i zdrowotna, wzmocnienie potencjału edukacyjnego i infrastruktura edukacyjna.

Omówione zostały także kluczowe kwestie sprawnego wdrażania RPO WSL 2014 - 2020 takie jak: dobre przygotowanie i sprawna realizacja projektów, terminowe osiąganie wskaźników realizacji programów, roczne rozliczenia finansowe, pomoc publiczna i sprawne kontrole.

W trakcie dyskusji wójtowie i burmistrzowie pytali o konkretne przedsięwzięcia z zakresu możliwości pozyskiwania unijnych środków i ich podział w naszym Subregionie.

Po części oficjalnej gospodarz miejsca wójt Krzysztof Fiałkowski oprowadził zaproszonych gości po pałacu (wyremontowanego również ze środków unijnych) w którym znajduje się m. in. biblioteka, izba regionalna, sala ślubów. Zdaniem zwiedzających ten obiekt stał się architektoniczną i historyczną perełką nie tylko gminy , Kozy, powiatu bielskiego, ale całego Podbeskidzia.

aka / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.