czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2015
  • wyświetleń: 3060

0,5 km wodociągów do wymiany

Blisko pół kilometra starej i awaryjnej, cementowo-azbestowej sieci wodociągowej zostanie niebawem wymienione na nowe rury z tworzywa sztucznego (PE). Modernizacja obejmie sieć wodociągową w rejonie ulic Nowej i Wieniawskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Czechowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pozyskało na ten cel dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Reklama

Dofinansowanie w formie pożyczki udzielanej na preferencyjnych warunkach wyniesie 80 procent wartości przedsięwzięcia netto. Spłata 40 procent dofinansowania może następnie zostać umorzona przez WFOŚiGW.

Wymiana wodociągu obejmie dokładnie 474 metry bieżące sieci głównej o przekroju 110 milimetrów oraz 25 przyłączy wodociągowych. Dofinansowanie ze strony WFOŚiGW w Katowicach może sięgnąć nawet 182 tysięcy złotych. Prace mają się zakończyć do 30 czerwca br. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już rozpisany i ogłoszony na stronie PWiK w Czechowicach-Dziedzicach.

Ważna inwestycja znalazła się na 6 miejscu na liście zadań kwalifikujących się do uzyskania dofinansowania z zakresu ochrony wód - zapewnienia mieszkańcom dostępu do wody o jakości odpowiadającej normom wody do picia. Ocena merytoryczna wniosków dokonana została w oparciu o kryterium stanu przygotowania zadania, kryterium osiągnięcia standardów Unii Europejskiej oraz kryterium zintegrowanej efektywności ekologicznej, ekonomicznej i społecznej. Kolejność na liście nie ma znaczenia. Do PWiK wpłynęło już ponadto pismo z WFOŚiGW w Katowicach, oficjalnie informujące o przyznaniu dofinansowania.

- Będą to pierwsze pozyskane zewnętrzne środki finansowe na modernizację urządzeń wodociągowych na terenie miasta Czechowice-Dziedzice - podkreśla Andrzej Rzepka, prezes czechowickiego PWiK. Wcześniej, kiedy miejskimi wodociągami w Czechowicach-Dziedzicach administrował tyski RPWiK, nigdy się to nie udało.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.