czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 stycznia 2003
  • wyświetleń: 785

Otwarcie galerii Ex Libris

Reklama

Świetliste anioły i szklane Madonny

W środę, 18 grudnia, otwarto pierwszą w mieście galerię pod nazwą "Ex Libris". Swoje miejsce znalazła w przestronnym korytarzu, w podziemiach kościoła pw. św. Barbary, przy bibliotecznej filii nr 10. Galeria należy do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Otwarcie "Ex Libris" zostało połączone z wernisażem malarstwa na szkle Rozalii i rzeźby Józefa Szypułów. Po uroczystym otwarciu odbyło się spotkanie opłatkowe. Przebojem kulinarnym wieczoru okazał się smalec wykonany według tajemnej receptury Rozalii Szypuły.

Na otwarcie galerii przybyli artyści, ludzie związani ze sztuką i kulturą, przyjaciele i pracownicy MBP, przedstawiciele władz miejskich z burmistrzem Janem Bergerem
i przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Dopierałą na czele. Nie zabrakło radnych miejskich, powiatowych oraz przyjaciół autorów wystawy Rozalii i Józefa Szypułów.


więcej czytaj w papierowym wydaniu gazety (str. 13)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.