czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2015
  • 6 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 5345

Tańsza woda i śmieci dla "Rodzin 3+"?

Ulgi przysługujące obecnie rodzinom wielodzietnym dotyczą w głównej mierze sfery kultury i rozrywki. Jednak podstawowe opłaty za wodę i odbiór śmieci, niejednokrotnie przyczyniają się do obniżenia komfortu życia takich rodzin. Sprawą zajął się już czechowicki Urząd Miejski, który rozpoczął analizę uwarunkowań prawnych oraz kosztów ewentualnego wprowadzenia ulg w cenach wody dla rodzin wielodzietnych, w ramach realizowanego w naszej gminie programu "Rodzina 3+".

Reklama

- Koszty związane z zakupem wody, odprowadzaniem ścieków oraz wywozem śmieci są poważnym obciążeniem dla naszych domowych budżetów. Problemem jest tu nie tylko sama wysokość taryf oraz opłat, ale - bardzo często - również kondycja finansowa rodzimych gospodarstw domowych - komentuje burmistrz Marian Błachut.

Urząd Miejski poczynił już kroki zmierzające do ewentualnego wprowadzenia ulg w cenach wody dla rodzin wielodzietnych, w ramach realizowanego w naszej gminie programu "Rodzina 3+". Warunkiem ich wprowadzenia w przyszłości jest jednak pojawianie się w budżecie gminy środków, które umożliwią realizację takiego przedsięwzięcia.

Należy także zauważyć, że w tym miesiącu Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach przyjęła uchwałę obniżającą stawki za odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców, którzy je segregują. Obniżka, z 9 złotych na 7,5 od osoby miesięcznie, była możliwa dzięki oszczędnościom wygenerowanym przez system w ubiegłym roku.

- Jeszcze w poprzedniej kadencji obiecałem, że jeśli tylko pojawią się oszczędności, to cena odbioru śmieci dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic zostanie obniżona. Słowa dotrzymałem. Obniżka w wysokości 1,5 złotych może dać w efekcie oszczędność kilku złotych miesięcznie, a w przypadku pięcioosobowej rodziny 90 złotych w skali roku. W ten sposób, przynajmniej w takiej wysokości, odciążamy budżety wszystkich czechowickich gospodarstw domowych - w tym rodzin wielodzietnych, a wynikająca z obniżki oszczędność rośnie wprost proporcjonalnie do liczby członków rodziny - informuje burmistrz.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.