czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2119

Akademia S.O.S. dla siatkówki

Już blisko 150 polskich szkół oraz przeszło pięć tysięcy młodych sportowców bierze udział w Akademii Siatkówki S.O.S. - programie realizowanym pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystki, którego celem jest wspieranie rozwoju siatkówki i wyszukiwanie w szkołach przyszłych gwiazd siatkarskiej Plus Ligi. Do programu, realizowanego w naszej gminie pod patronatem burmistrza Mariana Błachuta, przystąpiły właśnie kolejne szkoły z Czechowic-Dziedzic.

Akademia S.O.S. dla siatkówki - 16.03.2015 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Uroczyste podpisanie Aktu Inauguracyjnego Akademii S.O.S. - Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, odbyło się w czwartek, 16 kwietnia w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Była to już druga taka uroczystość. Wcześniej, w styczniu tego roku, do Akademii S.O.S. przystąpiło Gimnazjum Publiczne nr 2 - jako szkoła patronacka oraz Szkoły Podstawowe nr: 3, 4, 5 i 7. Wówczas dotyczyło to szkolenia młodych siatkarzy. Tym razem chodzi o siatkówkę dziewcząt.

Akademia S.O.S. dla siatkówki - 16.03.2015
Akademia S.O.S. dla siatkówki - 16.03.2015 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Organizatorami Akademii Siatkówki S.O.S. dziewcząt są w naszej gminie: Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego - szkoła patronacka oraz MKS Czechowice-Dziedzice. Patronami przedsięwzięcia w Czechowicach-Dziedzicach są gmina i PZPS. W roli uczestników do Akademii S.O.S. przystąpiły trzy czechowickie Szkoły Podstawowe, nr: 2, 5 i 7. Ambasadorem czechowickiej Akademii S.O.S. dziewcząt został wybitny siatkarz i trener Wiesław Czaja.

Podstawowym zadaniem Akademii S.O.S. jest szkolenie nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów i trenerów siatkówki. Chodzi o budowanie - m. in. poprzez dostarczanie materiałów i zajęcia warsztatowe - systemu szkolenia jednakowego dla wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz realizowanie go w sposób bardzo do siebie zbliżony, aby dzięki temu uzyskać efekt unifikacji nauki i doskonalenia gry w siatkówkę w całej Polsce.

Akademia S.O.S. dla siatkówki - 16.03.2015
Akademia S.O.S. dla siatkówki - 16.03.2015 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Elementem składowym programu są Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Powołane z inicjatywy PZPS przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 r. Skupiają one szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i uczęszczają do klas siatkarskich. W skład S.O.S. wchodzą trzy klasy ze specjalizacją siatkówki z trzech gimnazjów oraz jedna klasa z terytorialnie nieodległego liceum, tak by możliwa była współpraca struktur i nauczycieli, a uczniowie po zakończeniu gimnazjów mogli kontynuować edukację siatkarską w liceum bliskim ich miejscu zamieszkania.

Właśnie utworzenie takiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Czechowicach-Dziedzicach jest celem zainaugurowanego w tym roku - w styczniu w przypadku chłopców i teraz w przypadku dziewcząt - przedsięwzięcia.

ŁP / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.