Wiadomości

  • 17 maja 2015
  • wyświetleń: 2710

Pasowanie na czytelnika - zdjęcia

We wtorek, 12 maja w Szkole Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika. Tradycją szkoły jest uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników, zwykle w momencie, gdy dzieci potrafią już czytać. W tym roku szkolnym udało się przeprowadzić pasowanie w ramach obchodzonego w całej Polsce XII Tygodnia Bibliotek.

Pasowanie na czytelnika SP 2 w Ligocie - 12.05.2015 · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie


O godzinie 11.50 w sali gimnastycznej zebrały się wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami - panią Marzeną Lasek (1a), panią Alicją Krupą (1b) i panią Aleksandrą Greczką (1c). Uroczystość uświetniły swoją obecnością także dyrektor Dorota Nasuta oraz wicedyrektor Joanna Linnert.

Dzieci zostały powitane przez prowadzącą imprezę panią Małgorzatę Molę - nauczyciela bibliotekarza. Pierwszoklasiści wysłuchali próśb i żali zniszczonych książek, odpowiadali na pytania dotyczące zachowania się w bibliotece oraz zasad postępowania z książkami. W drugiej części uroczystości na scenie pojawiły się bajkowe postacie, a zadaniem dzieci było odgadnięcie, jacy to bohaterowie. W role bajkowych gości oraz książek wcieliły się dziewczęta z Koła Przyjaciół Biblioteki.

Pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie zarówno z pytaniami o książki i bibliotekę, jak i z bajkowym testem. Złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, gdyż "one ułatwią nam naukę i pracę, wskażą drogę do każdego celu". Punktem kulminacyjnym było pasowanie każdego ucznia pierwszej klasy na czytelnika. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zakładki. Na koniec każda z klas stanęła wraz z bajkowymi bohaterami do pamiątkowego zdjęcia.

Małgorzata Mola

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.