Wiadomości

  • 16 maja 2015
  • wyświetleń: 3859

XIV Spotkania Artystyczne Przedszkoli

W środę 13 maja na scenie Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się XIV Spotkania Artystyczne Przedszkolaków gminy Czechowice-Dziedzice.

W wydarzeniu wzięły udział dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy - łącznie 19 placówek, czyli ok. 600 dzieci. Spotkania odbywają się tradycyjnie w maju już od roku 2002. Od pierwszej do trzynastej edycji wystąpiło w nich około 7100 przedszkolaków!

Dzieci prezentują swoje dokonania artystyczne z wielką chęcią, równie chętnie oglądają występy swoich kolegów. Formuła Spotkań umożliwia różnorodność form i treści występów. Są one miejscem prezentacji i wymiany doświadczeń, pokazania pracy przedszkola na szerszym forum. Z roku na rok zauważyć można coraz bardziej twórczą pracę nauczycielek i rytmiczek, które ciekawie potrafią wykorzystać doświadczenia zdobyte na różnych formach doskonalenia zawodowego.

XIV Spotkania Artystyczne Przedszkolaków - 05.2015 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Dla dzieci oprócz radości występowania na scenie liczy się też nagroda. Spotkania nie są konkursem, małe dziecko tańczy, śpiewa, recytuje najlepiej jak umie, a ostateczny efekt nie zależy tylko od niego, lecz od warunków jakie ma placówka. Wszystkie dzieci angażują się jednakowo, muszą więc dostać jednakowe nagrody, z których będą mogły korzystać wspólnie w przedszkolu - mówi organizatorka imprezy Urszula Siudak.

Nagrody te, w formie pomocy dydaktycznych, zabawek odpowiedniej jakości, książek czy instrumentów muzycznych wzbogacają bazę wszystkich placówek, co uatrakcyjnia zajęcia i pobyt dziecka w przedszkolu. Dzieci otrzymują też pamiątkowe dyplomy dla każdej placówki. Nagrody i dyplomy uczestnicy tegorocznych Spotkań otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Czechowic-Dziedzic Macieja Kołoczka.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.