czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 maja 2015
  • 23 maja 2015
  • wyświetleń: 10172

Nowy sołtys i rada w Zabrzegu

17 maja w Domu Strażaka odbyło się zebranie mieszkańców podczas którego na czteroletnią kadencję wybrano sołtysa i Radę Sołecką.

Andrzej Puskarczyk, Zabrzeg
Andrzej Puskarczyk został nowym sołtysem Zabrzega · fot. (ŁuK)


Po 16 latach społecznej pracy i pełnienia funkcji sołtysa o ponowny wybór nie ubiegał się Władysław Wiśniewski. Zebranie było okazją do podziękowania mu za zaangażowanie i czas poświęcony w tworzenie wizerunku Zabrzega przełomu XX i XXI wieku. Ustępujący sołtys otrzymał tego dnia wiele dowodów i oznak wdzięczności. Podziękowania skierowali: burmistrz Marian Błachut, przedstawiciele ustępującej Rady Sołeckiej, Zarządu Powiatu, LKS Sokół Zabrzeg, Koła Gospodyń Wiejskich Zabrzeżanki, Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg, Zespołu Szkół w Zabrzegu oraz OSP Zabrzeg. Na koniec ponad 140 zebranych zgotowało Władysławowi Wiśniewskiemu owację na stojąco.

Celem niedzielnego zebrania był wybór nowego sołtysa i Rady Sołeckiej. Sołtysa wybrano w tajnym głosowaniu. Andrzej Puskarczyk otrzymując 104 głosy pokonał Stanisława Michalaka, którego poparło 36 zebranych. Nowy sołtys od dawna angażuje się w życie społeczne Zabrzega. Od 8 lat jest przewodniczącym Rady Rodziców w Zespole Szkół w Zabrzegu oraz członkiem Komisji Rewizyjnej Spółki Wodnej. Ma 56 lat, jest żonaty, ma dwóch synów i jest emerytem.

Zebranie sołeckie w Zabrzegu - 17.05.2015 · fot. (ŁuK)


Następnie wybrano Radę Sołecką. Spośród 15 osób kandydujących wybrano 8, które wraz z sołtysem tworzą Radę Sołecką. Są to: Tomasz Borkowski, Krzysztof Jarczok, Leon Kaplita, Jerzy Kwaśniewski, Alicja Kuboszek, Tomasz Londzin, Władysław Wiśniewski i Jacek Wrzoł.

(ŁuK)

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.