czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 maja 2015
  • 3 czerwca 2015
  • wyświetleń: 6042

Nocna zmiana w bibliotece - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

W minioną sobotę, 30 maja, odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek". W całej Polsce biblioteki różnego typu, otworzyły swe drzwi w godzinach wieczornych i nocnych. Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach również przyłączyła się do akcji i zaproponowała mieszkańcom wieczór pełen atrakcji.

Noc Bibliotek w Czechowicach-Dziedzicach - 30.05.2015 · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Dział Audiowizualny wypełnił się balonami i muzyką. Chętni uczestnicy mogli odpowiedzieć na pytanie w quizie filmowym. Nie zabrakło śmiechu i oczywiście słodkich ciasteczek i cukierków.

Wieczór w Wypożyczalni Głównej upłynął w rodzinnej, ciepłej i smacznej atmosferze. Już od progu można było poczuć aromat pysznych potraw. Odwiedzający mogli skusić się na spróbowanie szpinakowych roladek, pasty do chleba, pieczonego mięska, szaszłyków, soków, lemoniady, sałatki z selera i wielu innych smakołyków. Dzieciom największą frajdę sprawiły pyszne domowe lody. Można było również zapoznać się z literaturą kulinarną jaką posiada biblioteka, oraz filmami z kuchnią w tle z Działu Audiowizualnego. Dla odwiedzających bibliotekę "Cukiernia Asteria" przygotowała słodkie upominki a Pierogarnia "Mniam Mniam!" częstowała pierogami. Okazało się również ,że mieszkańcy Czechowic pysznie gotują i chętnie dzielą się swoimi przepisami!

Czytelnią Ogólną zawładnęły nowoczesne technologie. Dzięki uprzejmości Pana Arkadiusza Kwaśnego z firmy "4Experience" uczestnicy imprezy mogli, dzięki specjalnym okularom, przenieść się do przepięknej Islandii, zamienić się w robota lub zagrać w koszykówkę. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz dronów. Pan Michał Wyrobek zaprezentował możliwości tego niewielkiego urządzenia.

Oddział Dziecięcy powitał najmłodszych w Krainie Smerfów. Na dzieci czekał quiz z nagrodami, kącik plastyczny oraz domek Smerfa. Śmiechom i radości nie było końca. Najmłodszym najbardziej spodobał się domek. Niektórzy zajadali w nim pyszne drożdżówki od Pana Tomasza z piekarni "Krawacik", niektórzy urządzili w nim warsztat a niektórzy czytali książki o Smerfach.

Atrakcją wieczoru był koncert zespołu SIS z Bielska-Białej, którego rockowe brzmienie rozległo się nad Czechowicami. W tym dniu biblioteka przyciągnęła wielu mieszkańców i czytelników z których każdy znalazł coś dla siebie.

Wśród odwiedzających były całe rodziny, stali bywalcy, osoby które rzadko nas odwiedzają a także nowi czytelnicy, którzy korzystając z okazji zapisali się do biblioteki! Tylko przez te cztery godziny, we wszystkich działach odwiedziło bibliotekę około 400 osób!

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj